Hakkımızda

Sadece Sizde Olsun

Hakkımızda – 2003 yılında Çukurcuma Faik Paşa Yokuşu’nda açılan Pied de Poule, Türkiye’nin gerçek anlamda vintage elbise, satan, kiralayan ilk butiğidir.

Bir eşi ve benzeri olmayan, kaliteli, dünyaca ünlü markalara ait dönem elbiseleri, tasarım şapkaları, marka ayakkabıları, çanta ve aksesuarlardan oluşan zengin koleksiyonlu ikinci el vintage butiğimiz; farklı olmak isteyen, kendi tarzını yakalamış kadınlara eşsiz bir alışveriş deneyimi sunuyor.

Vintage’ın ruhunu gerçek anlamda yansıtan Pied de Poule, ayrıca sayısız film ve diziye de dönem kıyafetleri tedarik eden, cemiyet hayatının tercih ettiği bir butik olmanın gururunu yaşıyor. Hakkımızda karar vermeden lütfen online butiğimize bir göz atın. Farkı anlayacaksınız.

Siz de hikayesi olan bu kıyafetleri üzerinizde taşıyın. Onlara şans tanıyın. Onlar da geçmişin karanlık gardroplarından çıkıp sizi farklılaştırsın, herkes olmaktan çıkarsın. Sizi, özgün bir stile kavuştursun.

about

Her elbisenin hikayesi var
Her kadının olduğu gibi...

“Bu kelimelerin vintage giyim ve aksesuar dünyasını en iyi anlatan dizeler olduğunu düşünüyorum. Vintage giymek orijinallik ve farklılık getiriyor. Peki vintage kıyafetlerin çekici yanı ne? Bugünkü üretilenlere kıyasla daha kaliteli kumaştan, işçiliğin mükemmel düzeyde olduğu için mi? Yoksa çok az üretildikleri ya da giyene özel olduğu hissini verdiği için mi?

Benim fikrime göre birinin kişisel hayatını ve ruh halini günümüze kadar taşımaları. Onlara dokunurken, ki bu dokundukça algılarımızı daha da açan bir histir. Her giysi için hayalinizde bambaşka hikayeler yaratabilirsiniz. Yaşanmışlık hissi sanırım bazılarını mutlu eder.

Hikayesi olan elbiseler

Her insanın iyi ve kötü zamanları olmuştur. Bu vintage üründe, eşyaların dokusuna sanki bu hikayeleri size anlatmak istercesine sinmiştir. Bu hikayeleri merak edersiniz, bazen her biri için hayalinizde bambaşka hikayeler uydurursunuz. Hatta bazen bu uydurma hikayeyi o kadar kanıksarsınız ki, sanki gerçek gibi müşterilerinize anlatırsınız. Artık sizin için o eşya , anlattığınız hikayedir. Bu duygu ile beslenirsiniz ve yaşanmışlığı somutlaştırırsınız. Eminim ki geride kalan hayatlarda, sizin bu anlattığınızla bire bir izdüşen hikayeler olmuştur. O kıyafetleri yok olmaktan sizin gibi birileri sahip çıkarak var etmiştir. Sizde bu hayatları üzerinizde taşıyarak onlara bir şans taşırsınız. Onlar geçmişin karanlık gardroplarından çıkarak sizleri farklılaştırır, herkes olmaktan çıkarır.

Farklılığınıza şans tanıyın…”

Şelale Gültekin

Kurucu

selale gültekin pied de poule vintage shop dükkanı kurucusu

Adres

Pied de Poule, Faik Paşa Cd., 19/1 Beyoğlu, Istanbul, Turkey, 34433

Telefon

Telefon: 0212 245 8116

Email

Social