Film & Dizi

Dizi ve Filmlerin Kıyafet Adresi

2003’TE Çukurcuma’da kapılarını açan Pied de Poule Vintage, genellikle dönem filmi, dizi ve reklam çekimlerine verdiği dönem kıyafetleri ile tanındı. Butiğimiz 20 yıldır birçok projede çalıştı. Belli başlıları belirtelim.

Dönem filmi dizi kıyafetleri ilgi gördü

Dönem filmi ve dizileriyle ilk tanışmamız, Çağan Irmak’ın yönetmeni olduğu Avşar Film yapımı, Çemberimde Gül Oya idi. Esas film piyasasında duyulmamız, yine Çağan Irmak yönetmenliğindeki Babam ve Oğlum filmidir. Özellikle başrol oyuncusu Hümeyra, Pied de Poule giysilerini beğeniyle kullandı. Yapımcı yine Avşar Film’di. 

Arada reklam, üniversite tiyatroları ile çalışmalarımız oldu. Hükümet Kadın 1-2 de çalıştık ki BKM yapımıdır.  En çok keyif aldığımız proje ise Öyle Bir Geçer Zamanki idi. Yapımcı firma Kanal D’ydi,  Uzun yıllar keyifle izlendi. Wilma Elles, Ayça Bingöl, Farah Zeynep Abdullah dahil tüm başroldeki kadın oyuncuların tüm kostüm ve aksesuar ihtiyacını Pied de Poule karşıladı.

İş Bankası’nın tüm reklamlarında, butiğimiz Cem Yılmaz’la çalıştı. Karadayı’da Ay Yapım’la, Keşanlı Ali’de yine Çağan Irmak’la beraber olduk, yine Hümeyra ve Belçim Bilgin’i giydirdik. Ve tabii ki kalabalık bir figürasyonu… Yapımcı, Kanal D İç Yapımdı.

ÇALSIN SAZLAR filminde, Belçim Bilgin kullandı kostümlerimizi. Dijital Yapım’ın üstlendiği, dönem filmi AYLA’da hemen her planda vardı dizi kıyafetleri. Mucize 1-2 de Mahzun Kırmızıgül’le çalıştık.

Atiye dizi kıyafetleri, Müslüm dönem filmi

Ömer Faruk Sorak’ın yönettiği 8 Saniye (Alman-Türk yapımı ) filmde de vardı Pied de Poule Vintage. Müslüm, son yılların en beğenilen kült filmi oldu. Zerrin Tekindor giydi giysilerimizi. Yapımcı, Dijital Yapımdı.  Cem Yılmaz’ın Arif 2016’da, filmin her karesinde gözüktü dönem elbiselerimiz. En çok Ahu Yağtu giydi ürünlerimizi.

Yönetmenliğini Serdar Akar’ın yaptığı Çiçero’da, çoğunlukla Burcu Biricik’in taşıdığı giysi ve aksesuarlar, şapkaları Pied de Poule temin etti. Dijital Yapım’dı filmin yapımcı firması.  Aynı firmanın Turkish Ice Cream de listemizde var. Nitekim yıllar önce çalıştığımız Tatar Ramazan da. TMC yapımcı şirket idi.  Son olarak Bir Zamanlar Çukurova’da TİMS ile çalışıyoruz, 2 senedir. Netflix’te Atiye’ye her iki sezon da elbise verdik.

Dönem dizileri halk tarafından beğenildikçe, bize olan ihtiyaç da bitmeyecek. Keyifli fakat yorucu bir çalışma. Ama iyi bir iş çıkarmanın getirdiği tatmin duygusu her şeyin önüne geçiyor.

Müslüm’ün dönem kıyafetleri bizden

ÇEKİMLERİ 1 yıl süren “Müslüm” filmi 2018, Ekim sonunda vizyona girdi. Yönetmenliğini Can Ulkay ve Ketche (Hakan Kırvavaç, görüntü yönetmenliğini Martin Ludmill Szecsanov’un yaptığı film, bilindiği üzere haftalarca vizyonda kalarak büyük bir gişe hasılatı yaptı. Pied de Poule, bu filme gardrobuyla katkıda bulundu. Emeği geçen başta kostüm şefi Baran Uğurlu olmak üzere herkese teşekkür ederiz.

Arif v 216 kostümleriyle fark attı

Arif v 216 kostümleriyle fark attı

CEM YILMAZ’IN absürt komedisi “ARİF v 216″u izleyenlerin çoğunun ortak fikri kostüm ve sanat ekibinin işini ne kadar ciddiye alıp, titizlikle çalıştığı yönünde. İzlerken hangi yöne bakacağınızı şaşırıyorsunuz. Bu filme büyük emek veren çok sevgili arkadaşımız, Baran Uğurlu’yu ve çok sevdiğim tüm ekibini içtenlikle kutlarım. Hepsi ile gurur duyduk, hatta filmin sonunda kendimizi tutamayıp alkışladık da… Bu filme kadın kostümleri ve aksesuarları ile katkı verdik. Bu da bizim övünç kaynağımız.

8-saniye

8 Saniye

2015, Türk-Alman ortak yapımı yönetmenliğini Ömer Faruk Sorak’ın yaptığı “8 Saniye” filmine kostümlerimizle katkıda bulunduk. Tüm ekibe sevgilerimizi yolluyoruz.

calsin-sazlar

Çalsın Sazlar

YÖNETMENLİĞİNİ Nesli Çölgeçen’in yaptığı, 2015 yapımı “Çalsın Sazlar” filminde, Belçim Bilgin’in kullandığı giysi ve aksesuarlar Pied de Poule Vintage’tan temin edildi

Dizi kıyafetleri, Dönem filmi Öyle Bir Geçer Zaman Ki

Öyle Bir Geçer Zaman Ki

KANAL D’de 2010-2013 yılları arasında yayınlanan unutulmaz dizi “ÖYLE BİR GEÇER ZAMAN Kİ”, 16 senedir bu piyasadayım, en keyifle çalıştığım dizi diyebilirim. Birçok genç oyuncu bu dizi ile ünlendi. Farah Zeynep Abdullah, Aras Bulut İynemli, Wilma Elles ve daha birçoğu… Reytinglerde hep birinci idi. Dizide hemen hemen bütün oyuncular Pied de Poule’ün ürünlerini giyip kullandı. Çoğunlukla da Zeyrek’te çekilen ilk yılda.. Kostüm ekibi çok yoruldu, biz de onlarla birlikte, diziyi daha iyi yere taşımak için koşturup durduk. Ayvalık’tan eski çocuk ayakkabıları bulduk, kargo ile yolladığımızı hatırlıyoruz sete… Herkes titizlikle yaptığını önemsediğinde, ortaya kimsenin reddedemeyeceği bir iş çıkıyor, bu kesin! Ekipteki herkese teşekkür ediyoruz.

istanbullu-gelin

İstanbullu Gelin

İPEK BİLGİN, İstanbullu Gelin’in star oyuncusu, oynadığı Esma Sultan rolü ile Türk izleyicisinin hayranlığını kazandı. Dizideki tüm oyuncu kadrosu kendisi ile eşdeğer, birini diğerinden ayıramayız. Başarıları daim olsun. Biliyorsunuz İpek Hanım dantelli bluzları ile izleyenleri tarafından yeni bir moda yarattı.. Bir zamanların bluzları artık eskisi kadar bulunabilir değil. İpek Hanım’ın pek sevilen taşlı broşları da Pied de Poule’den.

bir-zamanlar-cukurova

Bir Zamanlar Çukurova

2020 YILINDA birlikte çalıştığımız “Bir Zamanlar Çukurova”, reytinglerde en üst sıralarda, titizlikle çalışan tüm kostüm ekibine teşekkür ediyoruz.

THY reklam filmi için Pied de Poule’u seçti

THY reklam filmi kıyafetleri

1940’LAR… İkinci Dünya Savaşı’nın tüm olumsuz etkilerine rağmen, kadınların şıklıklarıyla göz kamaştırdığı karanlık günler. Işıltılarıyla savaşa meydan okumuşlar adeta… THY’nin, 85’inci yıl reklam filmi 1940’lar, çekim için kullanılan kıyafet, şapka, çanta ve diğer aksesuarlar Pied de Poule Vintage’tan.

"Çiçero" harikalar yarattı...

ÇİÇERO… Başrolünü Erdal Beşikçioğlu ve Burcu Biricik paylaştı, usta yönetmen Serdar Akar çekti 2018 yazında… Filmde 40’lar kostümleri kullanıldı, titizlikle çalışan tüm kostüm ekibine teşekkür ediyoruz.

Mucize

2018 yazında Foça’da çekilen yönetmenliğini Mahzun Kırmızıgül’ün yaptığı “Mucize 2 Aşk” filmi vizyonda çok beğenildi. Pied de Poule, Mucize 1 ve Mucize 2 Aşk’da kostümleri ile filmlere katkıda bulundu. Filmde 70’li yıllar kostüm ve aksesuarları kullanıldı, titizlikle çalışan tüm kostüm ekibine, teşekkür ediyoruz.

Türk İşi Dondurma

YÖNETMENLİĞİNİ Can Ulkay’ın üstlendiği; başrollerini Şebnem Bozoklu, Erkan Kolçak Köstendil ve Ali Atay’ın paylaştığı Turkish Ice Cream filmine, Pied de Poule kostümleri ile katkıda bulundu.